Teigen-familien i Egersund har med utgangspunkt i sin eierandel på 30 prosent nå kjøpt de fleste andre aksjene i rederiet og har full kontroll, skriver Dagens Næringsliv.
– Det er viktig å kjempe for at Vestlandet skal få et alternativ til Color Line i framtiden, sier den nye rederisjefen Ingvald Fardal til avisen.
Etter salget av englandslinjen til DFDS i fjor høst omfatter virksomheten i Fjord Line i dag kun en linje mellom Bergen/Haugesund/Egersund og Hanstholm i Danmark. Rederiet har i vinter tapt penger på den linjen, og rederiet setter nå alt inn på å få den lønnsom.
Det gamle Fjord Line-selskapet har en tid arbeidet med en akkordløsning. Et forslag skal ifølge Fardal presenteres kreditorene etter påske.
Trending
- Klar tale fra Accor Hotels til Sofitel eiere: Puss opp, bytt merkevare, eller forlat kjeden
- Uber planlegger økning av autonome turer og på flyplasser i 2026
- SAS sonderer storbestilling av nye langdistansefly
- Related styrker sitt Travel Trade & Marketing-team med Martin Schmidtsdorff
- FINN Reise fyller 20 år og inviterer til feiring
- Taj Hotel åpner i Frankfurt: Hessischer Hof blir første Taj hotell i kontinentale Europa
- EU åpner for midlertidige pauser i nye biometriske grensekontroller for å dempe sommerkøer
- Singapore melder om rekordhøye turistinntekter i 2025