Alitalia melder at driftsunderskuddet for 2006 ser ut til å bli på 380 millioner euro, mens selskapet tidligere har anslått et negativt resultat på 221 millioner, skriver Aftenposten.
Det kan gjøre det enklere for en ny eier å vinne fram med krav om dyptgående endringer i selskapet. Den italienske staten skal selge seg ned fra 49,9 prosents eierandel til 30,1 prosent.
Blant mulige budgivere skal det være en utbredt oppfatning at Air France-KLM er mest sannsynlig som storeier, skriver Financial Times. Det selskapet eier fra før to prosent av Alitalia. Italienske medier skriver at andre sannsynlige eiere er den italienske konkurrenten Air One og de italienske og amerikanske oppkjøpsfondene Management & Capitali og Texas Pacific Group.
Trending
- Escape Travel passerte 500 millioner i omsetning i 2025
- MSC World Europa flyttes fra Emiratene til Karibien og Antillene vinteren 2026/2027
- Accor selger siste eiendomsandel – rendyrker drift og merkevarer
- WTTC: Konflikten i Iran koster reiselivet minst 600 millioner dollar daglig
- SAS kåret til verdens mest punktlige flyselskap i mars 2026
- De Historiske samler booking, pakker og opplevelser i ny plattform
- AI flytter markedsbudsjettene i reiselivet
- China Southern åpner direkterute mellom Beijing og Helsinki