Fra den 28. oktober 2007 vil Lufthansa tilby fem nonstop flyturer i uken mellom tyske Frankfurt og argentinske Buenos Aires.
– Mange av kundene våre har uttrykt ønske om akkurat denne forbindelsen og vi er veldig glade for å kunne tilby dem den igjen, uttaler Lufthansas Karl Ulrich Garbadt til pressen. Med sine 12 millioner innbyggere er Buenos Aires den største storbyregionen i Argentina og den nest største i hele Sør-Amerika. Bare Brasils São Paulo har flere innbyggere.
Og nå som Lufthansa og SWISS har tilpasset sine timetabeller kan de tilby sine respektive passasjerer til Sør-Amerika gode flyforbindelser til og fra Sao Paulo. SWISS flyr daglig fra Zürich til Sao Paulo og derfra til Santiago de Chile. Lufthansa har også daglige ruter fra Frankfurt og München til São Paulo. Noe som betyr at passasjerer med begge flyselskapene kan fly videre fra São Paulo til Santiago. Samtidig kan alle passasjerene som ankommer São Paulo fra Chile fly med enten SWISS eller Lufthansa til ett av de tre europeiske knutepunktene Frankfurt, München eller Zürich.
Trending
- Peer Gynt Tours: Derfor deltar vi på TravelMatch i januar
- TAP Air Portugal innfører Premium Economy
- Oman’s wadier – unike fotturer og naturopplevelser
- November-fall for Widerøe
- Bare fem uker igjen: Grand Travel Awards 2026 nærmer seg.
- Eivind Roald: kommersiell finjustering, teknologisk løft og tydeligere kundefokus i Norse
- Smuglansering av SAS Holidays
- Virkes reaksjoner på budsjettforliket