Mer enn 34 000 studenter er tilknyttet Trondheims universitet og høyskoler. Hvert år kommer om lag 8 000 nye studenter til byen, og mange av disse har store problemer med å finne bolig ved studiestart.
Tanken bak prosjektet til Scandic Lerkendal er at ingen studenter skal bli stående uten tak over hodet, noe som gjenspeiles i prosjektnavnet ”Tak over hodet”.
Med sitt splitter nye kurs- og konferansehotell stiller hotelldirektør Bjørgvin Thorsteinsson med et betydelig antall hotellrom til disposisjon i fire uker fra 5. August.
– Det er ingen tvil om at det er vanskelig å være tilflyttende, boligløs student i Trondheim. Med dette ønsker vi å bidra til å lette den årlige boligproblematikken som gjentar seg hver høst i Trondheim, sier Thorsteinsson, som står ansvarlig for å gjennomføre ”Tak over hodet”-garantien, med hjelp fra Studiebyen.
Prisen på rommene blir fra 150 kr natten, som inkluderer frokost, gratis internett og opptil 100 tilgjengelige leseplasser.
Ordføreren i Trondheim er også veldig fornøyd med initiativet til Scandic Lerkendal og studentenes boligsamvirke StudiebyEn.
– Dette samarbeidet er forbilledlig. Det er flott at næringslivet ser studentene og kunnskapsmiljøet som en ressurs, sier ordfører Rita Ottervik.
Trending
- Dubai bygger ut metroen med kobling til hotellsentre og ny mega-flyplass
- IHG styrker Europa-porteføljen med 11 nye hoteller
- Lyft utvider London-satsingen gjennom oppkjøp av Gett
- Hvorfor Romania? Del 1: Natur
- Thai Airways kutter antall avganger til Norden i mai
- Reisebeslutningen tas 71 dager før booking: Ny forskning endrer spillereglene for markedsføring
- Europeiske innkjøpere av forretningsreiser langt mer pessimistiske om 2026
- Scenic Group utvider deres 2028 Luxury Yacht Cruising Collection
