Det er Rigas turismeutviklingsbyrå (RTDB) som lanserer reklamekampanjen ”Celebrity Couch”, der seks latviske kjendiser, inkludert Gailis, får besøk av seks turister hver, som får kjentmannsguiding i Riga.
Kampanjen fokuserer på noen av Rigas celebriteter, som alle har et unikt og kreativt perspektiv på byen. Den inkluderer moteblogger Agnese Kleina, kokken Märtins Sirmais, DJ Arturs Mednis, verdensmester i velodromkjøring Toms Alsbergs, bandet ”instrument” og den nevnte eks-statsministeren.
– Vi har sett en jevn og tosifret prosentøkning i besøkstallene til Riga, men vi gir oss ikke der. Med ”Celebrity Couch” skal vi vise frem mer av byens mangfold, og i enda større grad nå ut til et yngre publikum, sier Vita Jermolovica i RTDB.
Gjennom kampanjen kan turister søke om å få besøke den kjendisen de helst vil møte. Hvem som når opp blir trukket ut av søkerbunken. Deretter vil de heldige få oppleve å blant annet sykle rundt og utforske Riga, være med bak kulissene i de mest kjente restaurantene, jobbe med nye designprosjekter, bli med på bandøvelse, prøve seg som DJ eller dra på tur i elvebåt.
Tilbudet styres av hvilke kjendiser man velger. Vinnerne av kampanjens første fase vil kunngjøres 8. september, og de første gjestene vil ankomme Riga i september og oktober. I løpet av kampanjens andre fase vil bildene og videodagbøkene til vinnerne publiseres.
Tiltaket er hovedsakelig rettet mot Tyskland, Sverige, Finland, Norge, Nederland, Litauen og Estland. Se mer på www.celebritycouch.lv.

Eks-statsminister Märis Gailis går i bresjen for en ny og annerledes reklamekampanje for Latvias hovedstad Riga.
Meld deg på kjendisguiding i Riga
0Latvias tidligere statsminister Märis Gailis går i bresjen for et spennende reklamestunt der landets kjendiser guider turister rundt i hovedstaden Riga.