Petersson har de soste årene hatt det overordnede ansvaret for marketing, e-commerce, PR og sosiale medier i Star Tour. Nå blir hun ansvarlig for reisearrangørens kommunikasjon og PR, samt satsingen på sosiale medier i det nordiske markedet. Hennes team vil bestå av i alt elleve personer, med representanter både fra Norge, Sverige, Finland og Danmark.
– Jeg er både spent og ydmyk. Dette er en fantastisk mulighet og jeg gleder meg til å videreutvikle sosiale medier og vår kommunikasjon sammen med dyktige kolleger, sier Petersson i en pressemelding.
Ifølge henne nærmere Star Tour seg nå én million engasjerte følgere på Facebook.
– Målet er å bli best i bransjen, understreker hun.
TUI Nordic består av Star Tour i Norge, Fritidsresor i Sverige, Star Tour i Danmark, Finnmatkat i Finland, TEMA, Nazar, Wondercruises og flyselskapet TUIfly Nordic.
Til sammen i Norden reiste 1,5 millioner på ferie med TUI Nordic i 2013/2014
Trending
- Hotellkjeder, organisasjoner og politikere kommenterer overtidsbetaling for merarbeid
- Air France utvider rutenettet i Amerika
- SeaDream får sin første nye yacht på 25 år
- Klimakomite sier Heathrow-utvidelse krever strengere utslippskrav
- Thailand endrer samtalen om luksus: Healing, bærekraft og mat står i sentrum
- Entur blir medlem i Digital Norway
- Istanbul lufthavn åpner fjerde hovedrullebane 18. september
- NHO Reiseliv: Overtid for merarbeid kan koste næringen nær to milliarder årlig
