Sterling har nå et uttalt mål om at innen 2010 skal brorparten av lavprisselskapets trafikk ikke ha avganger fra Danmark, men derimot fordeles mellom samtlige skandinaviske hovedsteder med hovedvekt på Stockholm.
– Det ligger et stort, uutnyttet potensiale i å åpne ruter ut fra Norge og Sverige, mens metningspunktet er ved å være nådd i København. Derfor vil vi fremover åpne nye ruter ut av Oslo og Stockholm i en langt høyere frekvens enn ut av København, sier selskapets kommersielle direktør, Stefan Vilner til business.dk.
Sterlings mål er at 45 prosent av selskapets trafikk skal ha avganger fra den svenske hovedstaden i 2010, mens kun 30 prosent fra Danmark. Resten fordeles mellom Oslo, Göteborg, Malmö, Billund og Aalborg.
Sterling ønsker også å øke andelen av ikke-skandinaviske passasjerer. Målet er at hver fjerde passasjer i 2010 skal være ikke-skandinav mot hver tiende i dag.
Trending
- FCM Travel ruller ut ny AI-plattform globalt
- Norske bookingverktøyleverandør Travelin AI vinner startuppris under GBTA arrangement i Singapore
- Singapore Airlines velger Starlink til langdistanseflåten
- Statsminister Narendra Modi ber indere prioritere hjemlandet fremfor utenlandsreiser
- WTTC peker på Tanzania og Sør Afrika som vekstmarkeder for reiselivsinvesteringer
- Europeiske hotellpriser steg kraftig i første kvartal
- Reiselivet ventes å vokse 1,5 ganger raskere enn verdensøkonomien det neste tiåret
- Lufthansa trapper opp flåtefornyelsen med 20 nye langdistansefly