I en pressemelding sier styret at de er svært fornøyd med nyansettelsen og at selskapet får en erfaren leder som har levert gode resultater over lang tid, og som kjenner forretningsområdene godt. Han har bred erfaring fra ledelse av større, børsnoterte foretak.
Olav Line (51) har vært administrerende direktør i Steen & Strøm AS siden 2003. Han har 25 års erfaring fra norsk og nordisk næringseiendomsmarkeder, blant annet gjennom stillinger i NSB, Storebrand og Andenæs.
Den nåværende administrerende direktør i Norsk Property, Mr Petter Jansen, forlater selskapet 1. oktober 2009, og Chief Financial Officer i selskapet, Mari Thjømøe, blir konstituert som administrerende direktør. Olav Lines startdato vil bli avtalt i løpet av kort tid. Samtidig ble det kjent at First Securities oppjusterer kursmålet på Norwegian Property fra 9 til 12 kroner. Kjøpsanbefalingen opprettholdes. Det fremgår av Bloomberg-data mandag kveld.
Trending
- WTTC lanserer syv prinsipper for bedre styring av turistveksten
- AI flytter inn i hele bestillingsreisen for forretningsreiser
- Kinesisk reiselyst møter kapasitetsmangel på rutene til Europa
- Air France KLM vil kjøpe inntil 49,9 prosent av TAP
- Tysk alkoholforbud setter nytt søkelys på berusede flypassasjerer
- Rekordsommer for First Camp
- Skihallen Snø har tapt 480 millioner kroner siden åpningen
- Hotellene taper kappløpet om den digitale gjesten