Dermed vil de igjen konkurrere mot hverandre på mange av de samme strekningene, og trolig tilby flere billigbilletter for å få fylt flyene sine, skriver Aftenposten.
Da samarbeidet startet for knappe to år siden omfattet det i alt 13 forbindelser – blant annet til de populære feriestedene langs Middelhavet. Det gikk konkret ut på at bare ett selskap fysisk fløy, men at både Norwegian og Sterling solgte seter på dette flyet.
Nå som samarbeidet avsluttes vil begge selskapene fly flere av de samme strekningene. Et eksempel på dette er at da Sterling nylig varslet en ytterligere opptrapping av satsingen på England med en ny rute Oslo – London Gatwick, svarte Norwegian straks med å starte en rute på samme strekning. De to selskapene har avgang så å si samtidig på kvelden.
Trending
- Oslo lufthavn best i Europa på punktlighet
- Etter 13 års strid: EU sier nei til flyselskapene
- En av fire nordmenn jobber i ferien
- Cloudbeds utfordrer hotellkjedene med felles lojalitetsprogram for uavhengige hoteller
- Internasjonal turisme vokste med 2 prosent i første kvartal – fremtidsutsiktene dempes
- Sju av ti nordmenn planlegger sommerferie – trygghet viktigere enn pris
- Norse henter kommersiell toppleder fra Air France-KLM og TUI
- Hotellene må kjempe om synlighet i AI