Henrik Andenæs’ lønnsbetingelser framkommer i notene til årsrapporten til Hurtigruten Group som ble lagt fram i går, skriver Dagens Næringsliv.
Da Andenæs ble utnevnt til viseadministrerende direktør i TFDS fikk han en sluttavtale som ga ham rett til 18 måneders etterlønn hvis han skulle bli overflødig. Etter fusjonen mellom TFDS og OVDS fikk han en ny avtale som innebærer at han selv kan si opp sin stilling og likevel ha rett til tre millioner kroner – selv om han går rett inn i en ny jobb.
Avtalen som styreleder Ole Lund i Hurtigruten Group har inngått med Henrik Andenæs bryter med nye retningslinjer som selskapet har vedtatt med virkning fra 15. mars i år. Også andre elementer i hans ansettelseskontrakt er i strid med disse retningslinjene. Det gjelder avtalt pensjonsalder og størrelsen på pensjonen.
Trending
- Fotball-VM klarte ikke å snu nedgangen i flyankomster til USA
- TUI peker på AI som viktig bidrag til kostnadskutt
- airBaltic kutter flåten med en tredel og samler satsingen rundt Riga
- Revolut åpner sin første flyplasslounge på Kastrup
- Flyselskap fjerner seter for å gi bedre plass på økonomiklasse
- Delta etterforsker uautorisert Wi-Fi-nettverk om bord på fly fra Las Vegas
- Siv Amalie Lunde blir ny daglig leder i NBTA
- Ryanair inngår femårig data og AI-avtale med Google Cloud