DERTOUR Group, som Apollo er en del av, kunngjør strategiske endringer i konsernledelsen for å styrke selskapets internasjonale vekst og teknologiske satsing. Endringene følger etter oppkjøpet av Hotelplan Group i august 2025. Dette var en milepæl som gjør DERTOUR Group til paraply for nærmere 200 selskaper og 15 000 ansatte.
– Vår gruppe har gått inn i en ny æra. Med et større internasjonalt fotavtrykk må også lederstrukturen utvikles. Den utvidede konsernledelsen vil sikre tettere samarbeid mellom regioner og forretningsområder, og gi oss kraft til å levere enda bedre reiseopplevelser og drive vår teknologiske transformasjon – særlig innen AI, sier Christoph Debus, konsernsjef i DERTOUR Group.
Nye nøkkelroller i konsernledelsen
Blant de nye tilskuddene er Boris Raoul, som tiltrer som CEO for DERTOUR Tyskland og Østerrike, samt Chief Technology Officer (CTO) for konsernet. Stephanie Schulze zur Wiesch (DERTOUR Suisse) og Jiří Jelínek (DERTOUR Øst-Europa) blir også en del av konsernledelsen. Ingo Burmester går over til rollen som CEO for Hotelldivisjonen. Dr. Klaus-Ulrich Sperl får ansvar for videreutvikling av konsernets opplevelses- og tilleggstjenester.
I tillegg blir Britta Fischer utnevnt til Chief HR Officer DERTOUR Group og medlem av den utvidede konsernledelsen.
– Med denne strukturen bygger vi et sterkt og integrert lederteam som kan drive strategien vår videre med fokus på kundesentrering, lønnsom vekst og innovasjon. Vi kombinerer teknologi, bærekraft og menneskelig ekspertise for å skape unike reiseopplevelser som gir varige minner, sier Debus.
