Til tross for høye og vedvarende temperaturer, har Norges største turistdestinasjon levert eksepsjonelle besøksresultater.
– Det er nesten uvirkelig, for vanligvis sier vi at 19 grader og overskyet er det beste besøksværet vi kan ha i Dyreparken i juli. Derfor var vi litt spente når gradestokken bikket godt over 28 grader. Men gjestene kom, og rekordene uteble definitivt ikke. forteller markeds- og kommunikasjonsdirektør Anniken B. Schjøtt.
I år ble uke 29 besøkt av mer enn 127 000 små og store gjester, og det er det høyeste tallet målt noensinne.
– I dag jubler vi for flere historiske besøksrekorder, som i juli; da var det godt over 500 000 innom portene våre. Dette plasserer sommermåneden som den nest beste besøkte noensinne, kun bak rekordåret 2021, sier Schjøtt.
Badelandet setter også ny rekord
Sommerens høye temperaturer har ført til en økning i besøk også i Badelandet, og aldri før har anlegget hatt flere gjester. I juli var nesten 105 000 innom for å leke og bade, og årets sesong har dermed overgått rekordåret 2021. Da var det 3 000 færre gjester innom.
– Med nydelig sommervær og gode temperaturer fikk Badelandet rekordbesøk. I dag fikk jeg se resultatene av vår helt ferske gjesteundersøkelse, og den viser at gjestetilfredsheten også er bemerkelsesverdig høy med en score på 4,7 av 6 mulige for Badelandet. Det er veldig gøy, avslutter en fornøyd Schjøtt.
Kaptein Sabeltann og Sirkus Jesper begeistrer gjestene
Kveldsforestillingen Kaptein Sabeltann og Havets Hemmelighet og Sirkus Jesper har som vanlig vært en stor publikumsfavoritt. Besøkstallene for sommerens forestillinger er opp mot 90 000 gjester, noe som understreker forestillingenes popularitet. Sirkus Jesper har sin siste forestilling søndag 10. august.
Fullt belegg
Med en kapasitet på 2 500 sengeplasser ble også Dyreparkens overnattingssteder tilnærmet fulle i juli. Belegget resulterte i nesten 96 % totalt sett.
