Rundt 60 prosent av alle Air France sine flighter regner selskapsledelsen blir kansellert i løpet av morgendagen (mandag). Dette tallet er sammenstillet med antallet piloter man regner med ikke kommer på jobb. Ifølge pilotenes fagorganisasjon vil streiken vare hele uken. Bakgrunnen for konflikten er flyselskapets planer for kostnadskutt og mål om å kjempe mot de stadig mer aggressive lavprisselskapene.
Air France-ledelsen bedyrer at de vil holde passasjerene løpende orientert.
– Vi ber passasjerene endre sine billetter, sier selskapets administrerende direktør Frédéric Gagey i en uttalelse i fransk radio.
Han la samtidig til at streiken vil koste selskapet mellom 85 og 125 millioner kroner om dagen, noe som bare for uken vil beløpe seg til mellom 600 og 900 millioner kroner.
Trending
- Vietnam og Filippinene inngår ny turistavtale mens veksten skyter fart
- Scandic åpner underjordisk hotell i Stockholm sentrum
- Lufthansa Group fjerner omstridte refunderings-avgifter på Flex-billetter
- Unike Hoteller digitaliserer for å frigjøre mer tid til gjestene
- Michelin 2026: Norge styrker posisjonen med nye stjerner og flere løft
- Trump-administrasjonen vurderer tiltak mot hub-flyplasser
- Southwest Airlines åpner for Europa-satsing innen fem år
- EasyJet slår tilbake mot oppkjøpsspekulasjoner fra Castlelake
