Scandic Havet er et imponerende hotell, et landemerke midt i sentrum med 234 rom og kapasitet for inntil tusen konferansegjester fordelt på 14 møte- og konferanserom.
Målet med det nye flaggskiphotellet er intet mindre å gjøre Bodø til landsdelens ledende konferansedestinasjon.
– Hotellet gir en opplevelse du ikke finner noe annet sted i Nord-Norge, sa hotelldirektør Henry Lien Hansen i forbindelse med mandagens åpning.
– Scandic Havets arkitektur og design er helt unik, og i tillegg spiller vi på lag med den fantastiske naturen som omgir oss, som er grunnen til at mange kommer til Bodø.
Administrerende direktør i Scandic Norge, Svein Arild Steen-Mevold, understreker også den sentrale beliggenheten og omgivelsene som en hovedgrunn for den ambisiøse satsingen.
– Når vi nå ser det ferdige resultatet er vi helt sikre på at vi vil lykkes, konkluderer Steen-Mevold.
Scandic Havet har to restauranter, blant annet restaurant Roast i 17. etasje, med råvarer som skal være av det beste landsdelen har å by på.
– Hotellet ligger jo praktisk talt nesten i havet, med matfatet rett utenfor vinduet, noe vi ønsker at gjestene våre skal ta del i. I kombinasjon med naturopplevelsen har vi her noe helt unikt, konkluderer direktør Hansen.
Trending
- Bare Tre Uker Igjen: Grand Travel Awards 2026 Nærmer Seg – Billettsalget Stenger 29. Desember
- SAS melder om økt interesse og kapasitet i forbindelse med fotball VM
- Norway’s best Group utvider porteføljen med Narvikfjellet og Polar Park
- Nord-Norge topper verdiskaping per innbygger
- USA foreslår kraftig utvidelse av persondata innsamling gjennom ESTA
- Nytt samlet destinasjonsselskap i Møre og Romsdal
- Emirates lanserer Asia-pass
- Amazon mot Perplexity: Rettstvisten kan få konsekvenser for reiselivsbransjen
