Vinner av stableford i henholdsvis klasse A og B ble Robin Nilsson (43 poeng) og Ørnulf Høyer (41 poeng). Finalistene vil gå videre til den store finalen som blir holdt årlig i Antalya, Tyrkia, i november.
– Vi vil gratulere alle som deltok i Turkish Airlines World Golf Cup kvalifiseringskamp i Oslo, og vi ser frem til å følge finalistene videre til Antalya i november, uttaler administrerende direktør for Turkish Airlines i Norge, Selim Soyer, etter turneringen.
De to vinnerne av finalen i Antalya vil spille i 2014 Turkish Airlines Open pro-am. Finalistene får nyte en ukes opphold i et all-inklusive hotell i tillegg til to runder med golf og VIP-pass til den store Turkish Open pro-am finalen.

Fakta:
Turkish Airlines ble nylig kåret til Europas beste flyselskap fjerde år på rad, og er arrangøren bak World golf cup 2013. Arrangementet inneholdt 12 kvalifiseringsrunder i fjor og ble vunnet av Kinas finalist Han Liang. Han fikk muligheten til å spille mot en av verdens beste golfspillere gjennom tidene og vinner av hele 14 major-turneringer, Tiger Woods, i European Tour-turneringen Turkish Airlines Open pro-am.
Trending
- SAS og Norwegian styrker omdømmet – Vy faller etter punktlighetsproblemer
- Amex GBT lanserer AI-agent i Egencia – slik satser TMC-bransjen på kunstig intelligens
- Pilotstreik hos Lufthansa – men over halvparten av flyprogrammet opprettholdes
- OpenAI toner ned «Instant Checkout» – gir reiselivet et pusterom
- Hilton lanserer AI-basert reiseplanlegger
- Flyselskaper innfører drivstofftillegg – Hvem har sikret seg?
- China Eastern gjenopptar Stockholm-rute
- Avinor: Vinterturismen løfter passasjertallene i februar