– Også i november fikk vi en kraftig vekst i antall passasjerer. Den svært positive utviklingen for selskapet gjør at vi kan gi våre passasjerer et stadig bedre flytilbud, sier Bjørn Kjos, administrerende direktør i Norwegian i en pressemelding.
Likevel faller kabinfaktoren for konsernet som helhet til 74 prosent i november, mot 75 prosent i fjor. Selskapet opererte 99,8 prosent av de planlagte flygningene i november, hvorav 82 prosent gikk på oppsatt rutetid.
Etter at selskapet i fjor fjernet drivstofftillegget på sine avganger, har inntekten per solgte flysete (yield) falt. Yielden påvirkes også av en økning i gjennomsnittlig flydistanse med fem prosent og innfasing av nye fly med høyere kapasitet og lavere enhetskostnad. Dette gjør at yielden faller med 20 prosent til 0,55 i november. Norwegian mener at 90 prosent av fallet skyldes de nevnte forklaringene.