Norlandia Park Hotell skal åpne 1. mai i år og vil få 26 rom midt i sentrum av Sogndal.
Norlandia Vesterland Resort har 12 hotellrom, 47 hytter og 60 leiligheter, samt seks konferansesaler og møterom. Anlegget omfatter også spa, svømmebasseng, treningsstudio, galleri, pianobar, restaurant og idrettshall.
– For Norlandia er dette strategisk riktig for å styrke vår posisjon på Vestlandet, sier administrerende direktør Roar Ingdal.
– Behovet for å komme inn i et mer profesjonelt driftsmiljø med veletablert salgsapparat og kjent merkenavn, er bakgrunnen for at vi valgte å gå inn i samarbeid med Norlandia, sier daglig leder Arne Glenn Flåten.
I dag er det 42 hoteller i Norlandia Hotels & Resorts, hvorav 30 i Norge, ni i Sverige og tre i Danmark.
Trending
- Lojalitetsprogrammene under press når kredittkortpoeng blir reisens nye valuta
- Etraveli kjøper Wenrix og bygger videre på B2B satsingen
- Emirates utvider Premium Economy til 10 nye byer, og styrker Skandinavia med ekstra København avgang
- Grand Travel Awards 2026 I bilder
- Dette er vinnerne av Grand Travel Award for 2026
- Air France og KLM utvider NDC interline til Delta
- Da er vi klare til årets Grand Travel Awards prisutdeling
- Københavns Lufthavn satte passasjerrekord i 2025, transfervekst og SAS hubstrategi løftes frem