Continental Airlines gir nemlig en kjempebonus til de ansatte: 111 millioner dollar blir på Valtentine’s Day i februar fordelt på flyselskapets medarbeidere.
– Det er på grunn av en kjempeinnsats fra våre 44 000 ansatte at vi kan glede oss over dette resultatet. Derfor er det naturlig at de er med og deler overskuddet, sier Continentals konsernsjef Larry Kellner.
92 millioner dollar av overskuddet skyldes salget av Continental Airlines eierandel i Copa Airlines.
Continental Airlines økte omsetningen med 17,3 prosent fra året før, til 12 milliarder dollar. Omsetningen økte dermed mer enn dobbelt så mye som økningen i antall passasjerer. Continental fløy i fjor 48,8 millioner passasjerer, en økning på 8,6 prosent. Flyselskapet hadde en gjennomsnittlig kabinfaktor på alle sine ruter på 80,7 prosent i fjør, en økning på 1,8 prosentpoeng.
Trending
- USA foreslår kraftig utvidelse av persondata innsamling gjennom ESTA
- Nytt samlet destinasjonsselskap i Møre og Romsdal
- Emirates lanserer Asia-pass
- Amazon mot Perplexity: Rettstvisten kan få konsekvenser for reiselivsbransjen
- Nytt Travel News ute nå!
- Mastercard: Oslo blant europeernes mest populære julebyer
- Nord-Thailand: Opplevelser, velvære og tid til å puste
- Bare fire uker igjen: Grand Travel Awards 2026 nærmer seg.