Hendelsen skjedde da passasjerene skulle gå av etter endt tur. Da gangbrua skulle kjøres inntil flyet, stanset den ikke og presset inn siden på flykroppen.
– Årsaken til uhellet kjenner vi ikke, men flyet måtte tas ut av trafikk med en gang og til skaden er reparert, sier informasjonssjef Anne Grete Ellingsen i Norwegian til NTB.
Flyselskapet har i dag 22 egne og to innleide fly. Det er ingen ledig kapasitet i systemet. Onsdag måtte fire avganger kanselleres på grunn av at flyet var tatt ut av trafikk. Onsdag kveld arbeidet ledelsen i flyselskapet med å finne et ledig fly i markedet det var mulig å leie.
– En bulk i en flykropp er en alvorlig skade som kan skade sensorer og annen elektronikk. Det kan ta så mye som fem dager før feilen er utbedret, sier Ellingsen.
Trending
- Peer Gynt Tours: Derfor deltar vi på TravelMatch i januar
- TAP Air Portugal innfører Premium Economy
- Oman’s wadier – unike fotturer og naturopplevelser
- November-fall for Widerøe
- Bare fem uker igjen: Grand Travel Awards 2026 nærmer seg.
- Eivind Roald: kommersiell finjustering, teknologisk løft og tydeligere kundefokus i Norse
- Smuglansering av SAS Holidays
- Virkes reaksjoner på budsjettforliket