Tollvesenet i Kristiansand sendte i forrige uke et brev til Kystlink, Color Line, Masterferries og DFDS Seaways, der de kritiserer rederienes rutiner rundt taxfree-salget, skriver VG Nett.
– Det er rederienes ansvar å se til at passasjerene ikke handler for mye tollfrie varer. Her skal det være en selvjustis i bransjen, men gjennom kontroller og intervjuer har vi sett at det har sklidd litt ut. Derfor har vi bedt rederiene i vårt distrikt om å gjøre rede for sine rutiner, sier Color Line stiller seg uforstående til kritikken fra tollvesenet.
– Jeg forstår ikke grunnlaget for brevet. Vi kan norsk lov, og praktiserer den slik vi skal. Men de skal selvfølgelig få oversikt over rutinene våre, som viser at vi gjør dette på den måten vi skal, sier informasjonsdirektør Helge Otto Mathisen i Color Line til VG Nett.
Trending
- Air India og IndiGo inn i 2026 med økt press på toppsjefene
- USA melder om nedgang i turister for åttende måned på rad
- Flix kjøper majoritet i Flibco, bygger videre på flyplasstransport som allerede er i gang i Sverige
- Lufthansa Group og Amadeus går sammen om «Order ID» som skal erstatte bookingreferanse og billettnummer
- Avinor setter biogassanlegg i drift på Svalbard lufthavn
- Google vil la AI fullføre kjøp i søk og Gemini – lanserer Universal Commerce Protocol
- Lojalitetsprogrammene under press når kredittkortpoeng blir reisens nye valuta
- Etraveli kjøper Wenrix og bygger videre på B2B satsingen