Som høvding vil Branson kunne delta i stammens eldreråd. Utnevnelsen fant sted ved en tradisjonell seremoni søndag, skriver nyhetsbyrået Xinhua.
Maasaierne utnevnte Richard Branson til høvding som takk for velstanden han har bragt til det østafrikanske landet.
Richard Branson, som i England har status på nivå med fotball- og musikstjerner, har i den siste tiden vært i fokus fordi han som mange andre kjendiser har engasjert seg i kampen mot global oppvarmning. Fra sin personlige formue har han lovet tre milliarder dollar over de neste ti årene til å bekjempe global oppvarmning.
Om Branson vil slutte seg til Maasaiernes spartanske levevis, og på den måten begrense sitt personlige CO2-utslipp, sier ikke nyhetsbyrået noe om.
Trending
- Lufthansa rammes av kabinansatt-streik og varsler innstillinger og forsinkelser 10. april
- Norwegian-konsernet med over 2 millioner passasjerer i mars
- Strawberry åpner hotell ved fylkesgrensen mellom Vestfold og Telemark
- Escape Travel passerte 500 millioner i omsetning i 2025
- MSC World Europa flyttes fra Emiratene til Karibien og Antillene vinteren 2026/2027
- Accor selger siste eiendomsandel – rendyrker drift og merkevarer
- WTTC: Konflikten i Iran koster reiselivet minst 600 millioner dollar daglig
- SAS kåret til verdens mest punktlige flyselskap i mars 2026