– Det skandinaviske markedet er totalt vårt nest største market i Europa, etter Storbritannia. Det har fått oss til å øke vårt fokus og markedsføring i regionen, sier Eric Hamblen, administrerende direktør for Global Hospitality Marketing Link i en pressemelding. Kontoret kommer å drives av Mikael Svensson som utnevnt til Director of Sales Nordic Region. Området omfatter Danmark, Finland, Island, Norge, Sverige samt Baltikum.
Selskapet har 16 eiendommer i USA, og mener disse bør være godt egnet for det skandinaviske markedet. Og Hamblen mener de har funnet rett mann til jobben:
– Hans evne til å selge USA er enorm. Vi tror vi kan få gode resultater fra regionen med den økte fokuset og nye satsingen, avslutter han.
Trending
- Flere flyselskap melder om innstilling av flyruter til Midtøsten
- Global utreiseturisme i balanse – Europa stabiliseres, Sør-Amerika vokser raskest
- London rangert som verdens dyreste by for forretningsreiser
- Amadeus kjøper SkyLink som har vunnet pris for sin AI assistent
- Hellas satte ny turistrekord i 2025
- Skyscanner lar brukerne sammenligne tog og fly i samme søk
- Nordmenn forsetter å prioritere reiser ifølge Finn reise
- Air France KLM og Accor bommet på klimamål og må betale